Coaching, kineziológia nőknek, anyáknak

Anyalélekegyensúly

Anyalélekegyensúly

Mi a boldog élet titka?

2021. május 21. - Anyalélekegyensúly

Tudtad, hogy pozitív pszichológia vizsgálatából kiderül, hogy 90%-ban saját magunk felelünk boldogságunkért és csak 10% múlik a külső körülményeinken? 40%-ban pedig a cselekedeteink azok, amelyekkel javítani tudunk szemléletünkön. Ez azt jelenti, hogy gondolkodásunk, mindennapi viselkedésünk, szokásaink nagyban befolyásolják életünk pozitív, boldog irányba való alakulását.

Bár a genetikai hajlam alkotja a boldogságra való képesség 50 %-át, ám egyre több kutatás bizonyítja, hogy a genetikai programozottság is megváltoztatható. Mi kell ahhoz, hogy az életünk jó irányba haladjon? Milyen életszemlélet segít minket ahhoz, hogy azt mondhassuk, hogy boldogok vagyunk? Az alábbiakban 5 tippet osztok meg veletek, amelynek elsajátításával más szemlélettel nézhettek az életetekre.

1. Éljük meg a pillanatot!

Hányszor mondtuk azt, hogyha megveszünk/elérünk valamit, akkor leszünk boldogok? Viszont addig amíg ezt az állapotot nem érjük el, mi történik velünk? Addig is telik az idő, és bizony sajnos elég gyorsan. Azokkal a pillanatokkal mi lesz? Hogyan tekintünk majd vissza évek múltán azokra az időszakokra? Lesz-e egyáltalán szép emlékünk, ha csak hagyjuk, hogy elsuhanjon felettünk az élet?

Ahelyett, hogy valamilyen vágyott célhoz kötnénk boldogságunkat, inkább próbáljuk meg megtalálni a mindennapok boldogságát, hiszen sosem tudhatjuk, hogy mit hoz az élet. Éljük meg a pillanatot, legyünk jelen az életünkben, hiszen, ha a hétköznapi életben is megtaláljuk a szépet, azt, ami feltölt, akkor, amíg úton vagyunk a célunkig, addig is boldogságban élünk.

Ez átsegíthet a nehezebb időkben, vagy egy hosszabb időszakaszokon, amíg a célunkhoz érünk. Használjuk tudatosan érzékszerveinket, amikor csak tudjuk. Nagyon jó mindfulness gyakorlat, ha étkezés vagy kézmosás közben figyelsz arra, hogy minden érzékszervedet használd. Olyan csodákat adott nekünk az emberi test. Ha már rendelkezünk ezekkel, akkor használjuk is ki. Érezzünk, lássunk, halljunk, szagoljunk, ízleljünk! 

A boldogsághoz nem vezet út. Az út maga a boldogság. (Buddha)

woman-1246844_1280.jpg

2. Adjunk hálát azért, amink van

A hála minden negatív érzést felülír. Egy olyan pozitív energia, ami eltörli a rossz dolgokat, a bennünk lévő félelmeket. A hála gyakorlása által olyan boldogsághormonok szabadulnak fel bennünk, ami jó érzéssel tölt el. Sokszor csak akkor vagyunk hálásak, ha valami baj történik velünk, akkor vesszük észre, hogy mennyi mindenünk megvan.

Gondoljunk bele, hogy hány dolgot veszünk az életünkben alap dolognak és ezeket hányszor köszönjük meg? Ha holnap csak azzal ébrednénk fel, amiért ma hálát, köszönetet adtunk, mi az, ami megmaradna? Elgondolkodtató, ugye? Persze, van, hogy nem tudunk azonnal úgy reagálni egyes pillanatokra, hogy az pozitív kimenetelű legyen, nyilván ki kell engedni magunkból a fájdalmat is.

Viszont, ha minden nap gyakoroljuk a hálát, akkor megfigyelhetjük egy idő után magunkon, hogy már egyes helyzetek, amik régen felhúztak, már nem tudnak ránk negatív hatással lenni. Hogyan gyakoroljuk a hálát? Írjunk hálanaplót, beszéljük meg valakivel, vagy a nap végén gondoljuk végig, hogy aznap miért lehetünk hálásak.

A hála megváltoztatja a rezgésünket, az energiánkat. Amikor az őszinte hálára hangolódunk, azonnal békét érzünk és mágnesként vonzzuk magunkhoz a jobb dolgokat. A lehető legtöbbször adj hálát, mind mentálisan, mind szóban. A béke veled kezdődik.
(Mabel Katz)

people-2588546_1920.jpg

3. Gondolkodjunk pozitívan, optimistán

A pozitív gondolkodás elsősorban egy megoldásorientált hozzáállást jelent. Amikor valami történik velünk, akkor nem azon dühöngünk, hogy miért történt mindez, hanem azt keressük, hogy ezt a helyzetet hogyan tudjuk megoldani.

Az, hogy arra törekszünk, hogy pozitív szemlélettel lássuk a világot, nem jelenti azt, hogy el kell menekülnünk a nehezebb pillanatok elől. Az által, hogy úgy gondolkodunk, hogy egy helyzetnek lehet más kimenetele is – ha közbe jön valami, mint ahogy mi elképzeltük-, segít újratervezni a helyzeteket.

Veled is előfordult már, hogy ha valami pozitívra gondoltál, jó kedvvel ébredtél, akkor teljesen máshogy alakult a napod, mint, amikor bal lábbal keltél fel? Az optimista gondolkodás elindít az agyunkban, testünkben egy boldogság kereső folyamatot, mely által a nap történései közben a jót vesszük észre. Beállítjuk magunkat a jóra, felfedezzük azokat a dolgokat is, ami mellett lehet, hogy máskor el is siklottunk volna.

A magunkba vetett bizalom is gondolkodásunk kérdése. Saját erőforrásaink tudatosítása által, ha nehezebb élethelyzetbe kerülünk, akkor is hatékonyan meg tudjunk küzdeni az adott problémával. Ennek köszönhetően boldogságunkat nem a külső körülményektől tesszük függővé, hanem vállaljuk a felelősséget saját életutunk iránt és a boldogság forrását önmagunkban találjuk meg.

Az optimizmus tanulható. Minden esemény tanít számunkra valamit. Vegyük észre, hogy az adott eseményből mit tanulhatunk. Keressük a megoldást. Tudatosítsuk erőforrásainkat. Kezdjük a napot pozitívan.

Az öröm további örömöket vonz. A boldogság több boldogságot. A békesség több békét. A hála több hálát. A jóság több jóságot. A szeretet több szeretetet. Ez belső munka. Nem kell mást tenned világod megváltoztatásához, mint hogy megváltoztatod, amit odabent érzel. Rhonda Byrne

4. Szokjunk le a rágódásról

Veled is megesett már, hogy valami rossz történt Veled és napokig azon rágódtál? Bizonyos történések nagyon elkeseríthetnek minket. Ilyenkor az a kérdés, hogy sikerül-e elfogadnunk, hogy ami történt, azon már változtatni nem tudunk, ne ássuk még mélyebbre magunkat az adott szituációban, hanem próbáljuk elengedni a történést, kibeszéljük magunkból a történteket.

Egyetlen feleszmélés segíthet: Amit akkor tettünk, mondtunk, az az akkori képességeinkhez mérten a tőlünk telhető legjobb megoldás volt.  Lehet, hogy most már másképp tennénk, mást mondanánk, de változtatni csak úgy tudunk, hogy tanulunk ebből a szituációból és legközelebb nem követjük el ugyanazt a hibát, vagy nem úgy cselekszünk.

A rágódás nem jelent megoldást a problémákra, ez egy berögzült szokás, amit a saját lelki és testi egészségünk miatt érdemes megtanulnunk új gondolatokkal helyettesíteni, nem a múltban, hanem a jelenben élni. Ha rágódáson kapjuk magunkat, inkább csináljunk valami olyat, ami örömet okoz, ami kizökkent ebből az állapotból, amitől büszkék leszünk magunkra, ami az erősségeinkre koncentrál.

Az élet olyan, mint egy léghajó. Ha magasabbra akarunk szállni, meg kell tanulnunk elszakadni dolgoktól, és kidobni a kosárból azt, ami nem enged felemelkedni. (Raphaëlle Giordano)

balloon-5307204_1920.jpg

5. Hagyjunk fel a másokkal való összehasonlításról

Ha olyanokkal hasonlítjuk mindig össze magunkat, akiknek szerintünk jobb az élete, akkor egy idő után el kezdünk vágyakozni azután az élet után, nem látjuk meg a saját életünkben a jót, elindít bennünk egy irigységet, ami nincs jó hatással ránk. Ne azt irigyeljük, amit ő elért, váljunk képessé arra, hogy mi is elérhessük a boldogságot.

Csak akkor lehetünk igazán boldogok és kiegyensúlyozottak, ha elfogadjuk önmagunkat és nem másokhoz akarunk hasonlítani, másoknak megfelelni. Hiszen arra az életfeladatra, amire születtél, megvannak a képességeid, így hát azokat fejleszd tovább.

Ha van tíz perced magadra, meditálj. Hagyd, hogy ami jön gondolat, az menjen is tovább, nézd kívülről a gondolataidat, vedd észre, hogy ezek függetlenek tőled, tapasztald meg ennek a függetlenségnek a felszabadító erejét. Hiszen, ha nem vagy azonos ezekkel a gondolatokkal, akkor miért is ragaszkodnál hozzájuk? Engedd el őket. Lélegezd ki ezeket. Te irányítod a gondolataidat! Hagyd, hogy ezek elszakadjanak tőled és tovább tudj fejlődni, boldog életet élni.

Sokan egy életen át keressük a boldogságot és közben elfelejtünk élni. Majd amikor velünk, vagy a környezetünkben történik egy olyan váratlan esemény, ami felfordítja az életünket, elgondolkozunk azon, hogy mi az, amit eddig elértünk az életünkben.

Mi jut ilyenkor eszünkbe? Hát nem az önfeledten megélt pillanatok? Szóval azt gondolom, hogy ami a legfontosabb, ne várjunk tovább. Kezdjünk el élni MOST!

Maradj a jelen pillanat egyszerűségében. Tudatosan fel kell hagynod a haszontalan gondokkal, a múlton való rágódással, a jövő elé sietéssel. Vagyis szabadulj meg a “már nincs” és a “még nincs” irrealitásaitól. Élj az egyetlen realitásban, a “most”-ban.
/Popper Péter/

Ha a boldogsághoz vezető úton segítségre van szükséged, keress bizalommal, az anyalelekegyensuly@gmail.com e-mail címen, vagy www.facebook.com/Anyalelekegyensulyoldalon keresztül. Rólam és szolgáltatásaimról a www.anyalelekegyensuly.hu oldalon még több információt találsz.

ONLINE SELF-COACHING ÖNISMERETI, STRESSZKEZELŐ TANFOLYAMOMRÓL további információ itt: http://anyalelekegyensuly.hu/tanfolyam.html

Boldog, örömteli napokat kívánok!

Csombor-Budavári Bernadett

Kövess az Anyalélekegyensúly Facebook oldalamon, hogy minden friss bejegyzésemet lásd! Kattints az alábbi ikonra!

768px-facebook_home_logo_old_svg.png

 

 

Lépj be Nőilélekegyensúly csoportomba, ahol rengeteg hasznos, fejlődés érdekét szolgáló tartalmat teszek közzé, itt indulnak a kihívások, itt tudunk beszélgetni egymással. Csatlakozz, hogy Te is kiegyensúlyozott nő legyél! 

Kattints:

facebookgroup.jpg

 

  

Előző cikkeimből ez is érdekelhet: 

Anyaként hogyan kezelhetjük az otthoni stresszhelyzeteket?

Hogyan valósítsuk meg céljainkat?

Hogyan lehet eltávolodásból újra boldog párkapcsolat?

Időgazdálkodás, tervezés, újratervezés a Covid alatt is

Karácsonykor ajándékozz az 5 szeretetnyelv szerint

Hogyan legyen boldog, stresszmentes karácsonyunk?

Amit az advent első gyertyagyújtásáról tudni érdemes

Testi-lelki egyensúly titka

Hogyan szokjunk le a rágódásról, összehasonlításról?

Hogyan hat a pozitív gondolkodás boldogságunkra?

Hogyan hat a hála boldogságunkra?

Hogyan tudunk igazán boldogok lenni?

8 jó tanács a bölcsőde, óvoda kezdéshez

5 tipp a kikapcsolódáshoz

Hogyan legyen szuper nyaralásunk gyerekkel? – 5 jó tanács+ ajándék letölthető pakolós lista

Hogyan tudod feltölteni gyermeked szeretettankját?

Hogyan szeressünk, hogy azt a másik is érezze?

Mobilok töltőn, anyuka töltődik

Miben is segít egy anyacoach? 

Hogyan és miért lettem Anyacoach?

 

A bejegyzés trackback címe:

https://anyalelekegyensuly.blog.hu/api/trackback/id/tr2216567776

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása